Kuidas saada eriolukorras nahaprobleemile lahendus?

COVID-19 viirusest tingitud eriolukord on kõigi jaoks keeruline. Nii eesliinil töötavate tervishoiutöötajate jaoks kui ka patsientide jaoks, kelle võimalused plaanilise ravi saamiseks on vähenenud. Ka teledermatoskoopia uuring eeldab tegelikult kliinikusse kohale minekut, sest dermatoskoopilist uuringut saab ainult tervishoiuasutuses teha. Mitmed Dermtesti võimaldavad tervishoiuasutused on oma töö nii ümber korraldanud, et saaksid siiski teenuseid pakkuda.

Mõtlesime, kuidas saame veel aidata, et olukorraga paremini toime tulla? Siin on kolm väikest mõtet.
Patsient saab täita enne visiiti visiidieelse küsimustiku, et minimeerida kokkupuuteid

1. Kuna väga oluline on minimeerida aega tervishoiuasutuses, siis visiidiaega aitab lühendada Dermtesti visiidieelse küsimusiku vormi ette täitmine. Et kohapeal vähem aega läheks ning kontaktid minimaalsed oleks, palume see täita enne uuringule minekut: https://patient.dermtest.com/#/.
Kui vorm on täidetud, siis läheb kohapeal vähem aega ning samuti on inimese poolt asjad paremini läbi mõeldud.

Arstide käsutuses on tööriist piltide salvestamiseks ja kolleegiga jagamiseks

2. Käivitasime 2019 Dermtesti Pildivaaturi. See on uus tööriist, mida patsiendina ei pruugigi seda alati tähele panna, aga tegelikult aitab see juba 15 Eesti haiglas, kliinikus, perearstikeskuses salvestada ja sälilitada teie nahaprobleemist tehtud pildid. Pildivaaturil on üks hea omadus veel. Sellega on võimalik edastada turvaliselt pilte kolleegile hindamiseks. Näiteks on juba mõned perearstid seda kasutanud, et konsulteerida eriarstidega erinevaid muid nahaprobleeme (mitte sünnimärgid). Nii ei pea inimene liikuma ja pildid säilivad ühes kohas. Taaskord vähenevad inimeste vahelised kontaktid.

Uus lahendus aitab nahaprobleemist kodus pildi teha ja kaugkonsultatsiooni käigus ravi saada

3. Kolmas lahendus on kõige põnevam. Oleme loomas uut tarkvara, mille abil saaks inimene nahaarsti hinnangu distantsilt. Koondasime jõud mitme tervishoiuasutusega ning käivitasime ühisarenduse Connected Health klastri toel. Selle eesmärk on luua spetsiaalne pildivahetuse kanal, mis aitab patsiendil teha nahaprobleemist pilti ning saata need mugavalt ja turvaliselt tervishoiuastususse arstile hindamiseks. Uus teenus käivitub aprilli keskpaigas ning anname sellest kindlasti märku! 

Tugevat tervist soovides

Dermtesti meeskond 

Jaga artiklit: