Dermtesti blogi

Uudised ja patsiendilood

Sünnimärgi kontrollimise telemeditsiiniteenus nüüd Põltsamaal

Uuest nädalast on Põltsamaal, Riho Pettai perearstikabinetis võimalik kahtlase sünnimärgi kiireks kontrollimiseks minna teledermatoskoopia uuringule Dermtest.

Melanoom on ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav. Melanoom võib areneda uutest nahamoodustistest ja sünnimärkidest, mistõttu peaks igaüks jälgima oma nahal toimuvaid muutusi ja vajadusel minema kontrolli. Paraku võivad järjekorrad nahaarsti juurde pikaks venida, mistõttu tuleb otsida täiendavaid lahendusi. Üks võimalus probleemsele sünnimärgile nahaarsti hinnang saada on telemeditsiiniteenus Dermtest.
Loe edasi

Mida teada päikesekreemi valikul?

Suve tulekuga läheb jälle populaarseks päikesekaitsekreemide teema. Missugused need olema peavad, kuidas neid kasutada ning kas nad on ikka ohutud? Just viimane nendest küsimustest on teinud populaarseks isetehtud päikesekaitsekreemide valmistamise. Sõnaühendid "naturaalne", "öko" ja "kodus/isevalmistatud" kahjuks ei garanteeri meile igas eluaspektis paremaid ja ohutumaid valikuid. Seda eriti päikesekaitse osas.

Loe edasi

Mida sinu nahatüüp sinu kohta ütleb

Nahk on keha suurim organ ja kaitseb sind igapäevaselt erinevate väliste ohtude eest, nagu vigastused , bakterid või  ka päikesest tulenev UV-kiirgus. UV-kiirgust peatakse üheks peamiseks nahavähi põhjustajaks ja see, kui hästi nahk sind UV-kiirguse eest kaitseb, sõltub suures osas naha tüübist. Meie aitame sul oma naha tüüpi ise määrata läbi spetsiaalse küsimustiku. Lisaks teadlikumale UV-kaitsele aitab enda nahatüübi teadmine kaasa ka muude  nahaprotseduuride valikul.
Loe edasi