Sünnimärgi kontrollimise telemeditsiiniteenus nüüd Viljandis

Nüüd on Viljandis, Dr Helve Kansi juures võimalik kahtlase sünnimärgi kiireks kontrollimiseks minna teledermatoskoopia uuringule Dermtest.

Melanoom on ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav. Melanoom võib areneda sünnimärkidest, mistõttu peaks igaüks jälgima oma nahal toimuvaid muutusi ja vajadusel minema kontrolli. Üks võimalus probleemsele sünnimärgile nahaarsti hinnang saada on telemeditsiiniteenus Dermtest.

Dr Helve Kansi perearstikeskuse arstid ja õed said enda käsutusse spetsiaalse Dermtest tarkvara ning dermatoskoobi (mikroskoobi ja valgussüsteemiga kaamera). Dermatoskoobiga sünnimärgist tehtud pilt võimaldab näha naha pinnaaluseid muutuseid, mis võivad viidata nahavähi tekkele. Nende hindamine on eriti oluline nahakasvaja varases arengustaadiumis.

Tarkvara aitab kiirelt ja mugavalt edastada dermatoskoobiga tehtud pildi sünnimärgist erialaspetsialistile hindamiseks keskuses. Patsiendile määratakse diagnoos ning soovitatakse edasine tegevusplaan tarkvara vahendusel. Dr Helve Kansi märkis, et olenevalt töökoormusest on võimalik eelnevalt  kokku leppides tulla Dermtestile juba järgneval tööpäeval.

Tegemist on tasulise teenusega neile, kes soovivad kiiret vastust kahtlasele sünnimärgile. Näiteks tasub uuringule minna inimestel, kelle nahale on hiljuti tekkinud, kasvav või muutuv sünnimärk - suurenev, veritsev, mitmevärviline. Oma nahka peaksid eriti tähelepanelikult jälgima ka inimesed, kelle lähisugulastel on esinenud nahavähki.

Teenus on tasuline ning ühe sünnimärgi uuring maksab 25 eurot, iga täiendav sünnimärk 10 eurot. Õde teeb inimesele muret tegevast sünnimärgist pildi, mis omakorda edastatakse eriarstile konsultatsiooniks. Kahe tööpäeva jooksul saadakse vastus, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele määratakse edasine tegevus: kas vajalik on jälgimine või peaks sünnimärgi laskma kirurgil eemaldada ja seda uurima laboris.

Pilti teinud arst või õde annab vastavalt dermatoloogi soovitusele inimesele juhiseid edasise tegevuse osas. Lisaks saab iga uuringu läbinu spetsiaalselt genereeritud kokkuvõtteraporti, mis sisaldab tulemusi ja ka täiendavaid soovitusi nahavähi ennetamise kohta.

Uuringule registreerimine:

Uuringu hind:

  • Visiit ja esimene uuritav sünnimärk 25€
  • Iga järgnev uuritav sünnimärk 10€


Jaga artiklit: